EN

 

PEMBE GİY,  YEŞİL DÜŞÜN!..

Cross Golf Cappadocia Turkey

2nd CAPPADOCIA CROSS GOLF TOURNAMENT (29 - 31 MAY 2009)

 

Cross Golf Summer Camp

 
 

KAPADOKYA HAKKINDA

 

Kapadokya, Anadolu’nun ortasında bir Peri Masalı ülkesidir. Burada tarih, mimari, doğal güzellik  ve insan emeği, en güzel şekilde karışmış, birbiri içinde eriyip bu güzellikleri ortaya çıkartmıştır. Pers dilinde “Güzel Atlar Ülkesi” anlamına gelen Kapadokya, dünyanın en eski kalbidir. Bu sebeple buraya gelen herkes buraya aşık olmakta, aynı şekilde “O” da her geleni sevip, ona kucak açmaktadır.

 

Bu bölge bir karışım, bir erime potasıdır. Her gelen uygarlık, bir sonraki uygarlığa bir iz, bir hayal, bir fikir bırakmıştır. Bu sebeple, burada yaşamış olanların, geçmişten geleceğe hep bir mesajları olmuştur.

 

Kapadokyalılar, Hititler, yazıyı bulan Frigler, ateşe tapan Persler, Romalılar, ardılları oryantalist Bizanslılar, Yunanlılar, taş işçiliğinde uzman Ermeniler, taç kapılı mimarisi ile Selçuklular, ihtişamlı Osmanlılar yaşadı bu topraklarda. Hepsi kendisine yeni bir dünya inşa etmeye çabaladı. Kayaları oydular, taşları kazıdılar ve tapınaklar, kiliseler, şapeller, evler, sokaklar inşa ettiler. Bu işi yaparken içine sevgi katmayı unutmadılar. Her şeyi o kadar sevdiler, o kadar sevgiyle yaptılar ki, başıboş gezen güvercinlere bile sessiz kayalarda yuvalar yaptılar. İşte o zaman, insanların dokunuşlarıyla sessiz olarak bilinen taşlar konuşmaya başladılar.

 

Bölgede insan yapısından çok, doğal oluşumlar yoğunluktadır. Birçok mineralden ve volkanik malzemeden meydana gelmiş olan kayaların çeşitli iklimsel elemanlarca aşındırılması ile nefes kesen doğal heykeller, korunaklı kanyonlar, vadiler ve peri bacaları oluşmuştur. Bu sebeple, bölgeyi ziyaret eden kişiler klasik tatil anlayışının yanında burada tarihin yansımalarına dokunup onları hissedebiliyorlar. Her küçük mağara, taş parçası bir gizem ve bir tarih sözcüsüdür bu bölgede. Aynı noktadan alacağınız resimlerde bile sürekli bir değişiklik olacaktır çünkü tarihi bir bölge olan Kapadokya sürekli değişmektedir.

 

Daha fazla bilgi için www.cappadociaonline.com

 

 

Cross Golf Hakkında | Responsible Turizm | Nasıl Oynanır? | Driving Range | Kapadokya Hakkında | Turnuvalar | Rezervasyon | Paketler | Medya | Fotoğraf Galerisi

Video Galerisi | Sıkça Sorulan Sorular | İnsan Kaynakları (İK) | Bize Ulaşın


Our main website keywords; Cross Golf Kapadokya, Cross Country Golf Kapadokya, Golf Turkey, Golf Kapadokya, Activity Cappadocia, Responsible Tourism Turkey, Golf Programs Turkey, Golf Packages Turkey, Golf Tournament Turkey, Golf Travel Turkey, Travel Cappadocia, Golf Services Cappadocia, Cappadocia Golf Club, Kapadokya Golf Kulübü, Golf Travel Cappadocia, Ecotourism Turkey, Adventure Travel Turkey, Travel Turkey, Responsible Luxury Travel Turkey, Tailor Made Travel Turkey.

CROSS GOLF is a proud member of 

luxury travel turkey

Yukari Mah. Eski Goreme Cad. No: 33 Uchisar Kasabasi 50240 Cappadocia - Nevsehir, Turkey  E-mail: [email protected]  Phone: +90 384 219 27 77 Fax: +90 384 219 27 66 Toll-Free: 001-866-978-636 Bookmark and Share