PEMBE GİY,  YEŞİL DÜŞÜN!..

Cross Golf Cappadocia Turkey

2nd CAPPADOCIA CROSS GOLF TOURNAMENT (29 - 31 MAY 2009)

 

Cross Golf Summer Camp

 

 

CROSS GOLF PROGRAMLARI

7 gün Kapadokya (6 gece – 7 gün)

 

1. gün: Kayseri (veya Nevsehir) havaalanından müşterimizi karşılıyoruz ve otelimiz Museum Hotel’e doğru yola koyuluyoruz. Odamıza yerleştikten ve yol yorgunluğundan kurtulduktan sonra rehberimizden Kapadokya hakkında en temel bilgileri almak için önce Uçhisar kalesini, daha sonra da Güvercinlik vadisini geziyoruz. Günbatımını Museum Hotel eşsiz havuz başında yaşıyoruz.

 

2. gün: (Tüm gün golf) Sıcak hava balonlarıyla süslenmiş eşsiz Kapadokya manzarası eşliğinde kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltımızı biraz erken saatlerde alıyoruz çünkü güneş çok fazla yükselmeden Cross Golf’u tecrübe etmek istiyoruz. Kahvaltıdan hemen sonra rehberimiz ile birlikte Cross Golf için özenle hazırlanmış vadiye gidiyoruz. Oyun ve klasik golf’tan farklılıkları hakkında detaylı bilgi alıyoruz. Öğle yemeğine kadar bu Kapadokya’ya has fantastik golf çeşidini ilk kez tecrübe ediyoruz. Öğle yemeğinde Barbekü var ancak; bizim için tüm detayları düşünülerek hazırlanmış ıssız bir Kapadokya vadisinde! Bu harika deneyimden sonra otelimize dönüyor, kendimizi öğleden sonra ki golf için hazırlıyor, havuzun ve eşsiz Kapadokya manzarasının keyfini çıkarıyoruz. İstersek otelin wellness faaliyetlerinden faydalanıyoruz. Öğleden sonra yine rehberimiz eşliğinde, bizim için hazırlanmış olan farklı bir golf alanına gidiyoruz, tüm golf becerilerimizi gösteriyoruz. Oyun sonrası otelimize dönüyoruz.

 

3. gün: (Yarım gün golf) Kahvaltıdan hemen sonra Kapadokya’nın en önemli tarihi alanlarından olan ve aynı zamanda UNESCO World Heritage Site listesinde de yer alan Göreme açık hava müzesine varıyoruz. Bir anlamda kalabalıktan sıyrılmak adına ekstra ücret gerektiren özel bölümlerde daha çok vakit harcıyoruz bu önemli gezimizde. Sonrasında Kapadokya’nın en bilinen pericaları “üçgüzeller”e, devamında da öğle yemeğimizi alacağımız Ürgüp’e gidiyoruz. Şirin bir Ürgüp evine konuk oluyor ve geleneksel yöre mutfağından lezzetler tadıyoruz. Öğle yemeğinden hemen sonra yolumuzun hemen üzerindeki Devrent ve Paşabağ vadilerinde duruyor ve peribacalarının oluşumu hakkında detaylı bilgi sahibi oluyoruz. Öğleden sonrası “tee time!”.   

 

4. gün: (Yarım gün golf) Sabah erken kalkıyor ve Balon uçuşu için hazırlanıyoruz. Günlerdir vakit harcadığımız Kapadokya’yı bir de yükseklerden seyretmek unutulmaz bir tecrübe. Uçuş sonrası kahvaltımızı istersek bizim için özenle hazırlanmış olan bir Kapadokya vadisinde alabiliriz. Kahvaltı sonrası bir başka golf alanında Kapadokya’da golf’ün tadını çıkarıyoruz. Otelimize dönüyor, kendimizi yeniliyor ve öğle yemeği sonrası geleneksel Çanakçılık sanatıyla meşhur Avanos’a varıyoruz. Bu sanat hakkında detaylı bilgi alabileceğimiz ve aynı zamanda istersek kendimizin de hünerlerini sergileyebileceği geleneksel bir sanat atölyesine konuk oluyoruz. Otelimize dönmeden önce Selçuklu döneminin en önemli mimari eserlerinden olan Saruhan Kervansarayını geziyoruz. Yolumuz üzerinde yer alan Cavuşin kasabasını da keşfediyor, otelimize dönüyoruz.

 

5. gün: Sabah kahvaltısından sonra Kapadokya’nın en gizemli ve büyülü vadilerinden olan Soğanlı’ya doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Kapadokya’nın en önemli yer altı şehirlerinden olan Kaymaklı’yı keşfediyoruz. Devamında eşsiz bir güzelliğe sahip Soğanlı vadisinde ufak bir yürüyüş yaptıktan sonra sırasıyla Taskinpasa, Cemil ve öğle yemeğimizi alacağımız eski bir Rum kasabası olan Mustafa Pasha’ya (Sinasos) gidiyoruz. Yemek sonrasında bu şirin kasabanın mimarisini keşfetmek adına ufak bir yürüyüş yapıyor, şimdi modern bir üniversiteye dönüştürülen tarihi medresesini geziyoruz. Sonrasında Pancalık vadisi ve Ortahisarı geziyor ve otelimize dönüyoruz.

 

6. gün: (Tüm gün golf) Sabah kahvaltısından hemen sonra golf oynayacağımız vadiye gidiyoruz. 9 netten oluşan kulvarı tamamladıktan sonra otelimize dönüyor, öğleden sonrası için enerji depoluyoruz. Havuzun tadını çıkarıyor ve kendimizi otelin tecrübeli masözlerin sihirli ellerine bırakıyoruz. (extra) Güneş etkisini azaltmaya başlayınca golf oynayacağımız diğer bir vadiye gidiyoruz. Peribacaları arasında son swinglerimizi yapıyor, oyunumuzu günbatımına dek sürdürüyoruz. Güneşi Kızılvadi’de bizler için özel olarak orada bulundurulan Kapadokya şarapları ve peynir çeşitlerini tadarken batırıyoruz ve oyun sonrasında otelimize dönüyoruz.    

 

7.gün: Rüya bitmek üzere.. Uçak saatimize göre en uygun ayrılış planını rehberimizle birlikte karar veriyoruz, Kayseri (veya Nevşehir) havaalanlarına doğru yola koyuluyoruz.

 

5 gün Kapadokya (4 gece – 5 gün)

1. gün: Kayseri (veya Nevsehir) havaalanından müşterimizi karşılıyor, otelimiz Museum Hotel’e doğru yola koyuluyoruz. Odamıza yerleştikten ve yol yorgunluğundan kurtulduktan sonra rehberimizden Kapadokya hakkında en temel bilgileri almak için önce Uçhisar kalesini ve Güvercinlik vadisini geziyoruz. Günbatımını Museum Hotel eşsiz havuz başında yaşıyoruz.

 

2. gün: (Yarım gun golf) Kahvaltıdan hemen sonra Kapadokya’nın en önemli tarihi alanlarından olan ve aynı zamanda UNESCO World Heritage Site listesinde de yer alan Göreme açık hava müzesine varıyoruz. Bu önemli gezimizde bir anlamda kalabalıktan sıyrılmak adına ekstra ücret gerektiren özel bölümlerde daha çok vakit harcıyoruz. Bu önemli gezimizden sonra otelimize dönüyor, öğle yemeğimizi alıyor; havuzun ve eşsiz manzaranın tadını çıkarıyoruz. İstersek masaj servisinden faydalanıyor (extra), golf öncesi enerji depoluyoruz. Öğleden sonra rehberliğimiz eşliğinde bizler için özenle düzenlenmiş olan golf alanına varıyoruz. Bu eşsiz golf tarzını tecrübe ettikten sonra otelimize dönüyoruz.

 

3.gün: (Yarım gun golf) Sabah kahvaltısından hemen sonra golf alanımıza varıyoruz. Peribacaları ve Kapadokya’nın muhteşem doğasının içerisine konumlandırılmış olan golf sahamızda tüm hünerlerimizi sergiliyoruz. Oyunun hemen sonunda öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeğinde Barbekü var ancak; bizim için tüm detayları düşünülerek hazırlanmış ıssız bir Kapadokya vadisinde! Bu eşsiz tecrübeden sonra Kapadokya’nın en bilinen peribacaları “üçgüzeller”e, devamında da yolumuzun hemen üzerindeki Devrent ve Paşabağ vadilerinde duruyor ve peribacalarının oluşumu hakkında detaylı bilgi sahibi oluyoruz. Geleneksel Çanakçılık sanatıyla meşhur Avanos’a varıyoruz. Bu sanat hakkında detaylı bilgi alabileceğimiz ve aynı zamanda istersek kendimizin de hünerlerini sergileyebileceği geleneksel bir sanat atölyesine konuk oluyoruz. Otelimize dönüşte yolumuz üzerinde yer alan Cavuşin kasabasını da keşfediyor, otelimize dönüyoruz. 

 

4. gün: (Yarım gün golf) Sabah erken kalkıyor ve Balon uçuşu için hazırlanıyoruz. (BoutiqueStyle-2) Günlerdir vakit harcadığımız Kapadokya’yı bir de yükseklerden seyretmek unutulmaz bir tecrübe. Uçuş sonrası kahvaltımızı istersek bizim için özenle hazırlanmış olan bir Kapadokya vadisinde alabiliriz. Otelimizde dahi alsak hemen sonrasında rehberimizle buluşuyor, yola çıkıyoruz. İlk olarak en önemli yer altı şehirlerinden olan Kaymaklı’ya gidiyoruz. Sonrasında Ayvalı köyünden geçerek Mustafa Pasha’ya (Sinasos) gidiyoruz. Öğle yemeğimizi bu tarihi Rum kasabasında alıyoruz. Yemek sonrasında bu şirin kasabanın mimarisini keşfetmek adına ufak bir yürüyüş yapıyor, şimdi modern bir üniversiteye dönüştürülen tarihi medresesini geziyoruz. Bizler için hazırlanmış olan yeni golf sahamıza doğru yola çıkıyoruz. Bu ıssız Kapadokya vadisini Swing sesleriyle, kahkahalarımızla canlandırıyoruz. Oyunumuzu günbatımına dek sürdürüyor ve güneşi Kızılvadi’de bizler için özel olarak orada bulundurulan Kapadokya şarapları ve peynir çeşitlerini tadarken batırıyoruz.

 

5. gün: Uçak saatimize göre en uygun ayrılış planını rehberimizle birlikte karar veriyoruz, Kayseri (veya Nevşehir) havaalanlarına doğru yola koyuluyoruz.

 

4 gün Kapadokya (3 gece – 4 gün)

 

1. gün: Kayseri (veya Nevsehir) havaalanından müşterimizi karşılıyor, otelimiz Museum Hotel’e doğru yola koyuluyoruz. Odamıza yerleştikten ve yol yorgunluğunu attıktan sonra rehberimizden Kapadokya hakkında en temel bilgileri almak için önce Uçhisar kalesini, daha sonra da Güvercinlik ve Pancarlık vadilerini, son olarak da Ortahisarı geziyoruz. Günbatımını Museum Hotel eşsiz havuz başında yaşıyoruz.

 

2. gün: (Yarım gün golf) Sabah erken kalkıyor ve Balon uçuşu için hazırlanıyoruz (extra). Kapadokya’yı bir de yükseklerden seyretmek unutulmaz bir tecrübe. Uçuş sonrası kahvaltımızı istersek bizim için özenle hazırlanmış olan bir Kapadokya vadisinde alabiliriz. Kahvaltıyı otelimizde dahi alsak hemen sonrasında rehberimizle buluşuyor, yola çıkıyoruz. Kapadokya’nın en önemli tarihi alanlarından olan ve aynı zamanda UNESCO World Heritage Site listesinde de yer alan Göreme açık hava müzesine varıyoruz. Bu önemli gezimizde bir anlamda kalabalıktan sıyrılmak adına ekstra ücret gerektirmesine rağmen özel bölümlerde daha çok vakit harcıyoruz. Bu önemli gezimizden sonra otelimize dönüyor, öğle yemeğimizi alıyor; havuzun ve eşsiz manzaranın tadını çıkarıyoruz. İstersek masaj servisinden faydalanıyor (extra), golf öncesi enerji depoluyoruz. Öğleden sonra rehberliğimiz eşliğinde bizler için özenle düzenlenmiş olan golf alanına varıyoruz. Peribacaları arasında oynanan bu eşsiz golf tarzını tecrübe ettikten sonra otelimize dönüyoruz.

 

3.gün: (Yarım gün golf) Sabah kahvaltısından hemen sonra golf alanımıza varıyoruz. Oyunun hemen sonunda öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeğinde Barbekü var ancak; bizim için tüm detayları düşünülerek hazırlanmış ıssız bir Kapadokya vadisinde! Bu eşsiz tecrübeden sonra Kapadokya’nın en bilinen peribacaları “üçgüzeller”e, devamında da yolumuzun hemen üzerindeki Devrent ve Paşabağ vadilerinde duruyor ve peribacalarının oluşumu hakkında detaylı bilgi sahibi oluyoruz. Geleneksel Çanakçılık sanatıyla meşhur Avanos’a varıyoruz. Bu sanat hakkında detaylı bilgi alabileceğimiz ve aynı zamanda istersek kendimizin de hünerlerini sergileyebileceği geleneksel bir sanat atölyesine konuk oluyoruz. Devamında bizler için bir Kapadokya vadisinde özenle hazırlanmış golf alanımıza gidiyoruz. Tüm hünerlerimizi günbatımına dek gösteriyoruz oyunumuzu günbatımına dek sürdürüyoruz. Güneşi Kızılvadi’de bizler için özel olarak orada bulundurulan Kapadokya şarapları ve peynir çeşitlerini tadarken batırıyoruz ve otelimize dönüyoruz.

 

4.gün: Uçak saatimize göre en uygun ayrılış planını rehberimizle birlikte karar veriyoruz, Kayseri (veya Nevşehir) havaalanlarına doğru yola koyuluyoruz.

 

 

Cross Golf Hakkında | Responsible Turizm | Nasıl Oynanır? | Driving Range | Kapadokya Hakkında | Turnuvalar | Rezervasyon | Paketler | Medya | Fotoğraf Galerisi

Video Galerisi | Sıkça Sorulan Sorular | İnsan Kaynakları (İK) | Bize Ulaşın


Our main website keywords; Cross Golf Kapadokya, Cross Country Golf Kapadokya, Golf Turkey, Golf Kapadokya, Activity Cappadocia, Responsible Tourism Turkey, Golf Programs Turkey, Golf Packages Turkey, Golf Tournament Turkey, Golf Travel Turkey, Travel Cappadocia, Golf Services Cappadocia, Cappadocia Golf Club, Kapadokya Golf Kulübü, Golf Travel Cappadocia, Ecotourism Turkey, Adventure Travel Turkey, Travel Turkey, Responsible Luxury Travel Turkey, Tailor Made Travel Turkey.

CROSS GOLF is a proud member of 

luxury travel turkey

Yukari Mah. Eski Goreme Cad. No: 33 Uchisar Kasabasi 50240 Cappadocia - Nevsehir, Turkey  E-mail: [email protected]  Phone: +90 384 219 27 77 Fax: +90 384 219 27 66 Toll-Free: 001-866-978-636 Bookmark and Share